Ježíšek potěšil i seniory v domě ošetřovatelské péče | DOP - HC s.r.o., Dolní Rychnov

27. prosince, 2017 - Dolní Rychnov – Před Vánoci se myslí na děti, na opuštěná zvířata, je potřeba myslet i na seniory, jsou přesvědčeni členové spolku Dětem pro radost z Chodova. Uspořádali tedy dobročinnou sbírku a před Vánoci přijeli potěšit seniory do Domu ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově (DOP).

Ježíšek od nich dělal radost klientům domova už podruhé. „Vymyslely jsme s kolegyní ze spolku, že bychom mohly obdarovat seniory. Oslovily jsme lidi přes sociální sítě a ti nám pak nosili koupené dárky,“ vysvětlila Zuzana Češková. Některé dárečky vyráběly děti z chodovské mateřské školy a školní družiny při 1.ZŠ v Chodově. Na seniory samozřejmě s dárečky myslí i zaměstnanci DOP. „Nadělujeme dárky a pořádáme i řadu akcí. Letos třeba vystoupení Karla Bláhy, dětí z mateřských škol či adventní koncerty,“ uvedla ředitelka DOP Magdaléna Radošová. Klienti se sami zapojují i do příprav. „Snažíme se dodržovat všechny tradice, pečeme společně vánočky nebo cukroví, zpíváme koledy. Chceme jim ten vánoční čas zpříjemnit,“ doplnila Lenka Navrátilová, aktivizační pracovnice. O Štědrém dnu si všichni, kteří neodešli na Vánoce domů, pochutnali na salátu s řízkem, a kdo chtěl, i na pivku. U stromečku se zpívaly koledy. „A hodně se povídalo a vyprávělo. Senioři moc rádi vyprávějí o tom, jak třeba trávili Vánoce dřív,“ dodala ředitelka Radošová. Dárečky od spolku Radost dětem všechny moc potěšily. „Ten já si rozbalím, až se vrátím do pokoje. Moc se těším na to překvapení,“ s úsměvem prozradila Lidmila Boháčová.

Zdroj: https://sokolovsky.denik.cz/…0171227.html

• Ježíšek potěšil i seniory v domě ošetřovatelské péče