Domácí zdravotní péče
Srdíčko

Domácí zdravotní a hospicová péče Srdíčko poskytuje zdravotní odbornou péči terénních zdravotních sester v domácím prostředí pacientů.

Uzdravování v pohodlí domova

S rostoucím věkem u seniorů přibývá situací, během kterých potřebují odbornou pomoc zdravotního personálu nebo dokonce pobyt ve speciálním zařízení.

V tomto období bývá největším přáním mnoha z nich zůstat ve svém domácím prostředí, protože se tam cítí pohodlně a v bezpečí. Patříte mezi ně nebo naopak hledáte to nejlepší pro své blízké? S námi na to nemusíte být sami.


Proč si vybrat domácí péči?

V Domácí zdravotní péči Srdíčko vám nabízíme pomoc přímo v prostředí domova, kde rekonvalescence většinou probíhá mnohem rychleji než v nemocnici nebo při docházení do ambulance.

Naše zdravotní sestřička vám nebo vašim blízkým poskytne veškerou fyzickou i psychickou podporu tak často, jak je potřeba, a protože naši domácí péči o seniory hradí pojišťovna, pro vás jsou zcela bezplatné.


Pro koho je domácí péče vhodná

Dlouhodobá péče

Staráme se o lidi s chronickými onemocněními nebo dlouhodobě nemocné v takovém rozsahu, v jakém určuje jejich lékař. U pacientů se zbytečně nestřídáme, věříme, že dlouhodobý a přátelský vztah mezi sestřičkou a nemocným pomáhá urychlovat léčbu.

Homecare pro mladé i starší

Naši péči mohou využít také lidé po úrazech, u kterých není nutný pobyt v nemocničním zařízení. Pomáháme také s rehabilitací a rádi naučíme rodinné příslušníky, jak pacientovi pomoci s jeho mobilizací.

Paliativní péče

Pacientům v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění poskytujeme psychickou péči a pomáháme jim od bolestí, aby prožili zbytek života pohodlně a co nejdůstojněji. Nabízíme také návštěvy psychoterapeuta a našeho vlastního kaplana.

Jak objednat domácí péči?


Kde působíme

Naši péči poskytujeme na celém území okresu Sokolov. O pacienty se nejčastěji staráme v Sokolově, Lokti, Chodově, Horním Slavkově, Habartově, Kynšperku a v přilehlých obcích.

Kde působíme

Co našim pacientům nabízíme

S našimi pacienty trávíme mnoho času a zakládáme si na tom, abychom si s nimi vybudovali dlouhodobý rodinný vztah založený na vzájemné důvěře. Kvalita, odbornost a efektivita poskytované péče jsou pro nás samozřejmostí.

Služby poskytujeme 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

Za našimi pacienty docházíme několikrát denně podle potřeby a jejich stav pravidelně konzultujeme s jejich ošetřujícím lékařem. S nečekanými problémy se na nás pacienti i jejich rodiny mohou obrátit kdykoliv.

Staráme se tak dlouho, jak je potřeba

Péči poskytujeme v rozsahu, který stanoví lékař pacienta. U hospicové péče to může být až šest hodin denně, u běžné péče až 3 hodiny. To vše po tak dlouhou dobu, jakou pacient potřebuje ke svému uzdravování.

Zajišťujeme víc než jen potřebné úkony

Provádíme každodenní zdravotní úkony a neustále sledujeme pacientův fyzický i psychický stav. Podáváme předepsané léky od různých lékařů a ve spolupráci s diabetologem upravujeme dávky inzulinu pacientům tak, aby nemuseli docházet k lékaři.

Fungujeme jako podpora pro pacienta i jeho rodinu

Záleží nám nejen na klidu a psychické pohodě našeho pacienta, ale také jeho blízkého okolí. I z toho důvodu našim sestrám poskytujeme neustálé psychologické a odborné poradenství, aby uměly pomoci i s problémy nad rámec jejich běžných znalostí.

Zapůjčujeme zdravotní pomůcky

Našim pacientům zajišťujeme zapůjčení zdravotních pomůcek jako jsou polohovací lůžka, antidekubitní matrace, chodítka, hole, WC židle, oxygenátory, různé polohovací pomůcky a mnoho dalších.

Rádi poradíme a naučíme vše potřebné

Pacientům i jejich příbuzným dodáváme sebedůvěru, aby zvládli základní péči sami a nemuseli se bát, že něco pokazí. Naše sestřičky zaučí, jak správně aplikovat inzulin, převazovat obvazy a polohovat a mobilizovat pacienta. Podle diagnózy také doporučí nejvhodnější dietu a pitný režim.


Nejběžnější úkony naší zdravotní péče

  • Aplikujeme všechny formy léčiv, včetně infuzní terapie
  • Pacientům s diabetem podáváme inzulin, sledujeme jejich stav a zaučujeme je ve správné aplikaci léků
  • Staráme se o katetry a kolostomie
  • Pomáháme pacientům na domácí dialýze
  • Provádíme převazy a odebíráme biologický materiál
  • Ošetřujeme dekubity a zajišťujeme prevenci jejich vzniku

Rehabilitační ošetřovatelství

Rehabilitační ošetřovatelství, které naše zdravotní sestry poskytují, doporučujeme zejména pro pacienty po úrazech, operacích, mozkových příhodách nebo těm s bolestmi pohybového aparátu. Rehabilitace zahrnuje protahování, nácvik chůze, podporu v soběstačnosti a využívání technik tzv. Bazální stimulace.

Paliativní péče o pacienty

U pacientů, kteří trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo konečném stádiu, děláme maximum pro to, abychom zmírnili jejich bolesti a ostatní strádání. Poskytujeme podporu nejen jim, ale také jejich rodině a blízkým, abychom všem usnadnili toto nesmírně náročné období. Důraz klademe na to, abychom pacientovi dopřáli co nejkvalitnější možný život se zachováním veškeré důstojnosti.

Jak si naši péči objednat?

1

Stáhněte si informace pro svého lékaře

Domácí péči předepisuje lékař pacienta. Z toho důvodu je potřeba ho informovat o tom, že jste si vybrali Domácí zdravotní péči Srdíčko. Zanechte nám svůj e-mail a my vám na něj zašleme potřebné informace.

Přečtěte si jak zpracováváme vaše osobní údaje
2

Zavolejte nám nebo napište

Požádali jste svého lékaře o předepsání naší domácí péče? Jakmile nás váš lékař kontaktuje s vašimi osobními údaji a informacemi o zdravotním stavu, my ihned začneme zařizovat všechnu administrativu.

3

Zbytek již nechte na nás

Když lékař indikuje druh péče, kterou potřebujete, bude vás kontaktovat naše zdravotní sestra. Ta vám vše dopodrobna vysvětlí a naplánuje s vámi první návštěvu přímo ve vašem domově.

Řešíme zdraví pacientů i jejich psychickou pohodu

Za našimi sestrami stojí rozsáhlý tým odborníků, díky kterému dokážeme pacientům poskytovat nejen zdravotní péči, ale také se starat o to, aby se cítili psychicky dobře. Víme, že naladění sestry se přímo odráží na stavu každého pacienta, a proto chceme, aby naše sestřičky chodily do práce rády a bez starostí. Z toho důvodu jim dáváme možnost povídat si s psychologem a řešit zátěžové situace pod vhodnou supervizí.

S kým se budete pravidelně potkávat

Náš tým tvoří kvalifikované registrované zdravotní sestry s dlouholetou praxí, které úzce spolupracují s lékaři pacientů nebo jejich zdravotní stav konzultují s odbornými lékaři. Sestry u každého ošetřovaného pacienta také aktivně rozvíjí spolupráci s jeho rodinou a blízkými, aby se ošetřovaný cítil mezi svými i za přítomnosti cizího člověka.

Kdo vám zajistí další podporu

Vrchní sestra s celým týmem vytváří ošetřovatelské standardy, podle kterých se pak řídí veškerá ošetřovatelská péče, kterou poskytujeme. Všichni pravidelně konzultujeme informace o jednotlivých pacientech, abychom vždy přicházeli s nejlepším možným řešením. V případě potřeby si na pomoc zveme také sociálního pracovníka, psychologa, duchovního nebo přímo ošetřujícího lékaře.


Proč si vybrat domácí péči Srdíčko?

Pacienti jsou u nás na prvním místě

Naši domácí zdravotní péči poskytujeme 24 hodin denně, protože si uvědomujeme, jak náročným obdobím celá rodina prochází, a protože víme, že nemoc bohužel nikdy nespí.

Neustále se vzděláváme

Kromě povinných školení a seminářů z oblasti zdravotní péče se zaměřujeme také na rozvoj přístupu sester k pacientům, citlivou komunikaci a na poskytování paliativní péče umírajícím.

Pracujeme kvalitně, odborně a efektivně

I při poskytování odborné péče se přizpůsobujeme náladě a rozpoložení našich pacientů tak, aby jejich léčba byla vždy efektivní a kvalitní, ale zároveň nenarušovala jejich zaběhnuté zvyklosti.

Nabízíme komplexní přístup

Kromě domácí péče u nás pacienti najdou sociální služby, léčebnu pro dlouhodobě nemocné, domov pro seniory, ale i terénní pečovatelské služby a pomoc při zajištění chodu domácnosti.

Zařídíme, co je potřeba

Vnímáme individuální potřeby našich pacientů a vždy se snažíme najít to nejlepší řešení pro jakoukoliv situaci. Za našimi sestrami stojí tým odborníků, díky kterým poskytují tu nejlepší možnou péči.

Nabízíme poradenství a psychologickou podporu

I přes veškeré snahy se stav pacientů někdy zhoršuje. Pro pacienta a rodinu jsme vždy oporou, aby se dokázali i s těmi nejhoršími scénáři v rámci možností vyrovnat.


Reference

S péčí od sestřičky jsem velice spokojená. Hodně mi pomohla a díky její péči vidím velké zlepšení. Dobře se mi hojí defekty a nemusím nikam jezdit na převazy. Také si s ní ráda povídám, je moc hodná.
Hermína Hejdová, Sokolov
Díky službám domácí péče se mi zlepšila cukrovka. Vždy se těším na sestřičku, která je moc milá a vždy mi vše vysvětlí. Jsem ráda, že mě pravidelně zkontroluje a že se cítím mnohem lépe.
Strouhalová, Habartov
Sestřičky mě navštěvují a podávají mi léky a inhalační léčbu. Vždy se na ně moc těším, jsem ráda, že mi pomáhají a dělají mi společnost, díky nim se necítím tak sama. Jsou moc milé a ochotné.
Milena Hrabáková, Královské Poříčí
Sestřička ke mně jezdí pravidelně kvůli rehabilitaci. Pomohla mi k lepší pohyblivosti rukou i nohou a také od bolesti a ztuhlosti svalů. Byla tu i fyzioterapeutka a doporučila, jaké cviky se mnou má sestřička dělat. Služby domácí péče jsou profesionální a doporučil bych je každému, kdo potřebuje rehabilitaci doma. Jsem moc spokojený i s přístupem sestřičky. Je moc milá a vždy pozitivní. To mi hodně pomáhá. Rád si s ní povídám.
Kovačič Štefan, Sokolov
Moje dcera potřebuje být pravidelně cévkovaná, a protože ji vozím do školy do jiného města, bylo by pro mě náročné tam během dne znovu dojíždět kvůli cévkování. Proto jsem oslovila Domácí péči Srdíčko. Jejich sestřička Veronika mi neuvěřitelně ulehčuje práci, je vždy milá, vstřícná a ochotná. To k nám ostatně byli hned od začátku každý, s kým jsme ve Sluníčku mluvili. Tutu organizaci vřele doporučuji všem, kteří o službě přemýšlí.
Dagmar Braunfuchsová, Chodov
Jsme nadmíru spokojené s péčí sester i s celkovou službou domácí péče. Sestry, které k nám docházejí, nám poskytují potřebné informace týkající se jak zdravotní, tak i sociální péče. Často s nimi konzultujeme nechutenství k jídlu, s nímž souvisí nízké glykemické hodnoty, takže nám také poskytují úlevu od návštěv lékaře. Sestry jsou milé, vstřícné a vždy ochotné s námi cokoliv řešit.
Matka a dcera Pohlodkovy, Sokolov

Kontakt

DOP - HC s. r. o.
Bergmannova 140
Dolní Rychnov
356 04
352 628 698
info@dop-hc.cz

Máte na nás dotaz?

Přečtěte si jak zpracováváme vaše osobní údaje